Nadeszła nowa gra, ma zastąpić City Skylines i SimCity – „NewCity”.

Nadeszła nowa gra, ma zastąpić City Skylines i SimCity – „NewCity”.

Dawno już nie działo się nic ciekawego w tematyce gier symulacyjnych, tak zwanych „City Builderów”, ostatnie SimCity powstało bowiem 5 marca 2013 roku, dwa lata później czyli 10 marca ukazło się Cities: Skylines. Nareszcie coś ruszyło w temacie i gracze kochający gry symulacyjne mogą odpalać swoje komputery – 12 czerwca 2020 roku na platformie Steam miała miejsce premiera gry „NewCity” – gra jest aktualnie w wersji ze wczesnym dostępem, co oznacza, że każdy może już w nią zagrać. Pierwsi gracze będą również mieli wpływ na rozwój gry. Czym jest zatem nowy symulator miasta i co już teraz reprezentuje?

New City gra kompuputerowa - symulator
New City łąCZY W CIEKAWY SPOSÓB GRAFIKĘ 3D Z RZUTEM IZOMETRYCZNYM

NewCity to flagowy tytuł Lone Pine Games, Symulator miasta, który inspiruje się grami symulacyjnymi z dawnych lat z klasyczną rozgrywką lecz z odświeżoną warstwą graficzną.

Tak swoją grę reklamuje producent w serwisie Steam

Sam producent już na wstępie zaznacza swoje upodobanie do dawnych tytułów. Jak komentują pierwsi recenzenci: „

Ta gra to jednak nowoczesna interpretacja Sim City 2000 i OpenTTD.

Fragment jednej z recenzji gry na Steam

Coś w tym jest, bowiem „NewCity” kładzie duży nacisk na statystyki i zarządzanie. W nowych grach takich jak aktualne Sim City czy Cities: Skylines zawsze miałem wrażenie, że zapomniano o rozbudowanym poziomie trudności, nawet nieumiejętnie zaplanowane i nieprzemyślane miasto mogło się szybko rozwijać. Pamiętam czasy np. SimCity 4 – ile tam się trzeba było nakombinować, by prowadzone miasto przynosiło zysk, z tego powodu bardzo mnie cieszą pierwsze takie recenzje od użytkowników serwisu Steam.

OBejrzyj ten krótki trailer z gry New CIty i zobacz czego możesz się spodziewać po tym symulatorze.

Na czym się skupia nowy symulator miasta?

Jak piszą twórcy NewCity ich symulator ma dać nam sporo:

Zbuduj swoje miasto – od małego miasteczka rolniczego do kwitnącej metropolii. Jesteś burmistrzem i bezkarnie kierujesz swoim miastem. Nie ma tu radnych – każda decyzja, każde zwycięstwo i niepowodzenie… wszystko sprowadza się do Ciebie. Zbuduj swoje miasto od podstaw, od wiejskiego miasta po klejnot metropolii, wykonując wszystkie strzały po drodze.

Tak opisują swoją grę symulacyjną twórcy na platformie Steam.

Gra ma również zawierać takie aspekty jak śledzenie poczynań konkretnych osób i firm w rozwijanym mieście, bycie „wielkim bratem” i obserwowanie co robią nasi mieszkańcy, jak pracują, żyją bawią się…

Podobnie jak w poprzednich symulatorach nacisk został położony na rozbudowę sieci dróg i autostrad. Można je ulepszać, łączyć. Samochody zachowują się realistycznie, pojazdy „stoją w korkach” – nowy burmistrz będzie musiał ulepszać, dbać o dobre i sensowne połączenie różnych stref – zarówno tych handlowych, mieszkalnych jak i co nowe także tych rolniczych, niczym w starych wersjach SimCity.

Nowy symulator miasta ma już tryby pogody, cykl dnia i nocy oraz rozbudowane statystyki. Możemy „Śledzić” swoich mieszkańców miast i sprawdzać co robią.

Standardowo gra zawiera system budowy szkół i parków, który wpływa na samopoczucie mieszkańców i pozwala na zbieranie większych podatków. Gra stawia wyzwanie pod względem finansowania miasta. „Nie ma dyrektora finansowego, któremu mógłby przekazać swój budżet.” – komentują twórcy. Gracz musi samodzielnie uważać by nie wpaść w pułapkę finansową podczas tworzenia miasta. Oznaką prestiżu i dobrze funkcjonującego miasta mają być piękne wieżowce i drapacze chmur.

Twórcy komentują, że w grze nie znajdziecie katastrof naturalnych ani ufo – to nie ta gra, to realistyczny symulator miasta a największą katastrofą może być gracz:

Tutaj katastrofy są naszego własnego projektu. Czy masz to, czego potrzeba, aby Twoje miasto prosperowało w czasie recesji gospodarczej? Weź kredyt z banku i zabierz się do pracy

W nowym symulatorze miasta NewCity nie ma lekko!

Link do gry na steam:

https://store.steampowered.com/app/1067860/NewCity/

Recenzja gry NewCity – aktualizacja (7 styczeń 2021)

Dzięki uprzejmości mojego znajomego miałem możliwość przetestować grę NewCity. Czy warto zagrać w NewCity? Według mnie zdecydowanie nie warto zagrać w NewCity z platformy Steam, przynajmniej w takiej wersji w jakiej gra znajduje się obecnie. Co mogę powiedzieć po po przetestowaniu gry? W mojej opinii twórcy gry NewCity obiecali graczom gruszki na wierzbie.

Opinia o grze NewCity: Miało być pięknie jest … byle jak! NewCity gra niewarta Waszego czasu.

Gra New City jest cholernie nudna, przewidywalna i na bardzo niskim stopniu zaawansowania. Cała rozgrywka opiera się praktycznie na poszerzaniu obecnych stref (przemysłowe, mieszkalne etc.) a co jakiś czas, po przekroczeniu jakiegoś progu (kamienia milowego dostajemy nagrodę np. postaw szkołę i potem znowu musimy poszerzać miasto by móc cokolwiek wybudować 🙁 – jak dla mnie bez sensu rozwiązanie.

Gry strategiczne w które warto zagrać? (WIDEO)

Dla osób lubiących Rzym i starożytność w jedną z najciekawszych gier w które warto zagrać będzie CivCityRome, choć gra ma jest to prawdziwy Symulator Rzymu godny uwagi. Grę CivCityRome opisałem już na moim kanale youtube dlatego zapraszam Cię do obejrzenia krótkiej recenzji z letplayem! To dużo lepszy wybór! Jeśli lubicie stare gry komputerowe mogę Wam polecić również grę Cezar III.

0
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru smartfona? (Poradnik dla zielonych) Kobiety do facetów: „to nasza wina” – czyli jak powstało słynne „domyśl się”